Warzywa i owoce

Warzywa i owoce stanowią wyjątkowe wyzwanie dla procesów pakowania ze względu na ich różnorodne kształty, rozmiary i delikatną strukturę.
W Domasz Robotics zdajemy sobie doskonale sprawę z tej specyficznej natury tych produktów i dlatego opracowaliśmy rozwiązania dostosowane do ich wymagań. Nasze zaawansowane systemy paletyzacji i obsługi umożliwiają precyzyjne i skuteczne układanie warzyw na paletach zarówno euro jak i przemysłowych, zapewniając proste i stabilne stosy, ułatwiające załadunek na samochód ciężarowy. Niezależnie od rodzaju opakowania, nasze rozwiązania zapewniają stabilność i bezpieczeństwo dla warzyw i owoców, utrzymując ich jakość i świeżość na najwyższym poziomie.

OPIS PRODUKTU

  • PR1-W to zaawansowany paletyzator worków, opracowany na podstawie wieloletnich obserwacji rynku oraz analizy wyzwań, przed którymi stają producenci, pakujący swoje produkty w worki różnego rodzaju. Nasze rozwiązanie umożliwia automatyczne układanie worków o wadze od 4 do 15 kg 
  • Paletyzator PR1-W, stworzony przez naszą firmę, jest zoptymalizowany do pobierania i układania worków wykonanych z różnych materiałów, począwszy od papierowych, przez foliowe, aż do worków tkanych lub raszlowych. Proces układania worka odbywa się wewnątrz regulowanej formownicy, co gwarantuje tworzenie równych palet bez względu na zmienność objętości worka, strukturę pakowanego materiału oraz rodzaj opakowania
  • Nasza maszyna umożliwia paletyzację na dwóch najczęściej stosowanych rodzajach palet paletach euro oraz przemysłowych standardowych paletach. Dzięki temu nasze rozwiązanie jest niezwykle elastyczne i dostosowuje się do indywidualnych potrzeb różnych producentów, którzy używają różnych rodzajów palet do przechowywania i transportu swoich produktów.

KORZYŚCI

  • Wysoka stabilność układanych palet, dzięki układaniu w kołnierzu formującym
  • Mechaniczna możliwość regulacji wymiarów stosu pozwalająca pakować palety łatwe do załadunku
  • Zwiększenie rentowności, dzięki uldze na robotyzację – dowiedz się więcej: kliknij tutaj  
  • Szeroki zakres regulacji za sprawą zastosowania robota przemysłowego
  • Prosta obsługa za pomocą ekranu dotykowego z możliwością budowania własnych receptur paletyzacji
  • Zapewnienie pełnego bezpieczeństwa operatorów – zastosowanie komponentów SICK Safety  
PR1-W z opisem elementów

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Zakres workówdo 15kg 
Wydajnośćdo 9 t/h (w zależności od opakowania) 
Wysokość układaniado 2 m  (wraz z paletą) 
Typ worka raszel, papier, folia, polipropylen, tkany 
Typ palety euro – 1200x800mm 
przemysł – 1200x1000mm 
Warunki otoczenia 0-40°C 
Przyłącze pneumatyczne min.6 bar – 80 NL/min 
Przyłącze elektryczne 3×400 N PE 50Hz 
Pobór mocy 8kW
Wymiary  7300x3900x2950mm

Przykładowe realizacje

W celu przygotowania oferty: kliknij tutaj